Spor Eğitim Birimi

SPOR VE EGZERSİZ KATI

Kurumumuzda bir kat tamamen spor faaliyetleri ve egzersiz amaçlı dizayn edilmiş olup fizyoterapistler gözetiminde uygun egzersizler yaptırılmakta, çocuklarımızın gelişimi spor faaliyetleri ile de desteklenmektedir. Spor katımız bünyesinde yer alan bölümlerimiz:

Aletli Egzersiz Odası (Mini Fitness Salon)

Aletli Egzersiz Odamızda bir adet koşu bandı( treadmill), bir adet eliptik bisiklet (Voit LC-210), bir adet kondisyon bisikleti (Voit 3.9), bir adet egzersiz istasyonu (Altis marka), bir adet mekik sehpası bulunmaktadır.

Bu bölümümüzde çocuklarımızın kişisel ihtiyaçlarına göre uygun bir egzersiz planı çerçevesinde çalışmalar yapılmaktadır. Yürüme, hız ve kondisyon kazanma, bisiklet kullanma ve her iki bacağın eşit kullanımı, kas kuvetlendirme, kol ve sırt kasları kuvvetlendirme gibi çalışmalar için bu bçlümü kullanmaktayız.

Denge ve Fonksiyonel Beceriler Salonu

Denge ve fonksiyonel beceriler salonumuzda çocuklarımızın; tek atak üzerinde durma, düz çizgide ilerleme, zıplama, koşma, koşarken yön değiştirme, geri geri yürüme, top atma ve yakalama gibi aktiviteler çalışılmaktadır ve mini kalede futbol oynama, basketbol oynama gibi sportif faaliyetler yapılmaktadır.

Masa Tenisi Odası

Kurumumuzdaki masa tenisi odasında çocuklarımıza hem öğrenmeleri hem de eğlenmeleri ve hoş vakit geçirmeleri için masa tenisini öğretiyor ve oynama fırsatı veriyoruz.