Aile Eğitim Seminerleri

indir (7)

Devamı İçin Tıklayınız

AİLE İÇİ ŞİDDETİN ÇOCUK ÜZERİNDE ETKİLERİ

Seminer sırasında kullanılan sunuma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://prezi.com/ou2gt6vtwnzj/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0share Aile İçi Şiddet: Bir kişinin eşine, çocuklarına, anne babasına, kardeşlerine ve/veya yakın akrabalarına yönelik uyguladığı her türlü saldırgan davranıştır. 

indir

Devamı İçin Tıklayınız

İNTERNET BAĞIMLILIĞI VE TEDAVİLERİ

Seminer sırasında kullanılan sunuma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://prezi.com/ftlbn3zazddw/cocuklar-ve-ergenlerde-teknoloji-bagmllg-ve-tedavileri/# Sunum sonunda paylaşılan Young’ın  İnternet Bağımlılığı Kriterlerinden çocuğunuz beş veya daha fazlasını taşıyorsa İnternet bağımlılığı tehdidi altında olabilirsiniz. 

İLETİŞİMDE SEN DİLİ – BEN DİLİ

Ä°lgili resim

Çocuklarla iletişime geçerken ilerlediğimiz en sağlıksız yol kendi duygudurumumuzu da elverişsizleştiren sinirlilik halidir.   Kızgınlığı gidermek için başvurduğumuz en kısa yol, içimizdeki kabaran duyguları dışa vurmak, bağırmak, kızmak ve belki de davranışlarla da ifade edip saldırgan hareketlerde bulunmaktır. Kızgınlık ve öfkenin zamanında ifade edilmeyip biriktirilmesi sonucu, en ufak bir olumsuz hareket kızgınlığın bir yanardağ gibi patlamasına, dışarıya akmasına, boşalmasına neden olur.

Devamı için tıklayınız.

OLUMSUZ DAVRANIŞI AZALTMADA CEZANIN ROLÜ

yaramaz çocuk ile ilgili görsel sonucu

Ödül, bir davranışın yapılması için verilen haz, keyif verici bir maddi olanak (para, hediye, yiyecek, çiklet, çikolata gibi) veya haktır (Gezmeye götürmek, TV video izlemek, arkadaşlarıyla oynaması, bahçeye inmek gibi).Çocuğun istenen, beklenen davranışı yapması için genellikle önceden söz verilir. Çocuk davranışı yapar ve ödülünü hak eder. Ancak, ödül zamanla çocukta bağımlılık yaratır. Çocuk ödülünü almak için istenilen davranışta bulunur, gerçekten davranışı yapması gerektiği için değil.

Devamı için tıklayınız.

ÇOCUĞUMU NASIL KORURUM?

ÇOCUĞU KORUMAK ile ilgili görsel sonucu

Seminer özeti için tıklayınız.

Çocuklarda Duygusal İstismar

ÇOCUklarda duygusal istismar ile ilgili görsel sonucu

—Duygusal istismar, çocuğa duygusal açıdan zarar veren, sıkça görülen bir istismar çeşididir. Fiziksel istismardan farklı olarak duygusal istismarın gözle görülebilir işaretleri yoktur, bu yüzden fark edilmesi güçtür. Gözle görülür işaretleri olmasa da bu da bir istismar çeşididir ve çocuğa büyük ölçüde zarar verir. Çocuğa duygusal istismar uygulayan kişinin istismar davranışları/söylemleri tekrarlıdır ve çocuğun korkmuş, utanmış, mutsuz, yalnız ve değersiz hissetmesine neden olur. Duygusal istismar, tek başına veya başka bir ihmali veya istismarın parçası olabilir. Sözel veya sözel olmayan, aktif veya pasif, istemli veya istemsiz olarak işlenen bir suç sonucu meydana gelebilir. Fiziksel temas olması şart değildir.

Devamı için tıklayınız.

KÖTÜ ARKADAŞ

KÖTÜ ARKADAŞ ile ilgili görsel sonucu

Seminer özeti için tıklayınız.

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA

DERS ÇALIŞMA ile ilgili görsel sonucu

Seminer özeti için tıklayınız.